Beslenme Stratejiniz

PROFESYONEL REHBERLİK: BESLENME STRATEJİNİZ

ImuPro, eliminasyon diyetini temel alarak oluşturulan beslenme stratejiniz ile size daha sağlıklı bir yaşam için rehberlik sunuyor.

 

Beslenme stratejiniz üç önemli ilkeye karşılık gelen üç temel evreye dayanır:

  • Eliminasyon evresi
  • Provokasyon evresi
  • Stabilizasyon evresi

1. Eliminasyon evresi

Eliminasyon evresi sırasında, 4-günlük rotasyonlar halinde, IgG antikor düzeyleri normal çıkan gıdaları tüketebilirsiniz. Bu sayede hem yeni gecikmeli gıda alerjilerinin oluşması engellenebilir, hem de dengeli beslenmenin sürdürülmesi sağlanabilir. Bu evrede IgG antikor düzeyleri yüksek ve çok yüksek çıkan tüm gıdalardan uzak durulmalıdır. Bu sayede inflamatuvar süreçler azaltılabilir, hatta tümüyle kesilebilir.

2. Provokasyon evresi

Eliminasyon evresinden sonra provokasyon diyetine geçer ve bir önceki evrede uzak durduğunuz gıdaları birer birer menüye dahil etmeye başlarsınız. Provokasyon evresi size kişisel “tetikleyici gıdalarınızı” tanıma olanağı sağlar. Bir gıdanın şikayetlerinize yol açan gıda olup olmadığına karar verebilmek için, her seferinde sadece bir yeni gıda tekrar menüye dahil edilmelidir.

3. Stabilizasyon evresi

Stabilizasyon evresinde, bir önceki provokasyon evresinde tespit edilen tetikleyici gıdalardan en az bir yıl uzak durulmalıdır, böylece IgG antikorları azalacak ve vücudunuz kendini topama fırsatı yakalayacaktır. Sonra yeni bir provokasyon evresi başlar. Bu süreçte, sürekli olarak uzak durmanız gereken bir veya iki gıdanın varlığını keşfedebilirsiniz.

Bu üç evre, test sonuçlarınız ile birlikte size sunacağımız Kişisel Beslenme Rehberinizde ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Daha fazla bilgi edin!

İLGİLİ LİNKLER